İçeriğe geç

Kasım 2016’ya Veda Ederken..

27/11/2016

23-25 Kasım 2016 tarihlerinde Sakarya Üniversitesi’nde bilimsel etkinliklerle dolu üç gün geçirdim.

sakarya_kasim2016

 

Sakarya AdapTTO Proje Destek Birimi Koordinatörü Hakan Eryüzlü ve Finansal Ekonometri Bölüm Başkanı değerli hocam Doç. Dr. Veli Yılancı’nın daveti üzerine; 23 Kasım’da Sakarya Üniversitesi öğretim elemanları, lisans ve lisansüstü öğrencileriyle keyifli ve verimli geçen bir etkinlik gerçekleştirdik. Sakarya Üniversitesi AdapTTO tarafından düzenlenen “SPSS ile Uygulamalı İstatistik” etkinliği kapsamında sosyal bilimlerde açıklayıcı faktör analizinin ve geçerlilik-güvenilirlik analizinin hangi durumlarda uygulanabileceği ve elde edilen bulguların nasıl yorumlanması gerektiği üzerine konuştuk. Ardından yaygın olarak kullanılan paket programlarda örnek bir veri kümesi üzerinden bahsedilen analizlerin adım adım nasıl gerçekleştirileceğini gösterdim.

24-25 Kasım 2016 tarihlerinde ise Sakarya Üniversitesi Kültür ve Kongre Merkezi’nde  gerçekleştirilen ICQH 2016 – Uluslararası Yükseköğretimde Kalite Konferansı’nın ikinci gününde, “Öğretim Elemanlarının Çalışma Yaşam Kalitesinin Ölçülmesi” üzerine konuştum.

Ayrıca bu konferansta, değerli hocam Doç. Dr. Sema Ulutürk Akman tarafından sunulan “Üniversite Öğrencilerinin Demografik Özelliklerinin Girişimcilik Eğilimleri Üzerinde Etkileri” , değerli hocam Doç. Dr. Murat Şeker tarafından sunulan “İller Arası Yükseköğretim Endeksi Düzeylerinin Belirlenmesine Yönelik Ampirik Bir Araştırma” başlıklı tebliğlerle birlikte; ICQH 2016’da toplam üç bildiri sunmuş olduk.

 

No comments yet

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: